.
Yardım Lazım mı?

Android İşletim Sistemli Mobil Cİhazlarda Eposta Kurulumu

Mobil cihazlarınızda da epostalarınızı her yerden takip edebilirsiniz. Android tabanlı cihazınızda eposta adreslerinizi takip etmek için Google Play mağazasında pek çok uygulama bulabilirsiniz. Fakat biz kurulumu cihazınızın standart Eposta uygulaması üzerinden anlatacağız.

Öncelikle cihazınızın menüsüne girip buradan Eposta uygulamasını açıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda bizden Eposta adresimizi ve şifremizi isteyecek. Buraya doğru bir şekilde bilgilermizi girip sonraki adıma geçiyoruz

Bir sonraki adımda hesap türümüzü soran bir ekran geliyor buradan POP3 hesabını seçip bir sonrak iadıma geçebilriz.

Gelen sunucu ayarlarımızı yapacağımız ekran geliyor. Burada Eposta adresimiz şifremiz, mail sunucumuz, port bilgileriniz gireceğiz. Mail sunucumuz mail.siteadresimiz.com şeklinde olacaktır. Eposta adresinizi ve şifrenizi girmelisiniz. Port numarası 110 olmalıdır. Güvenlik Tipi "Hiçbiri" ve Epostayı sunucudan sil seçeneği ise "Hiçbir Zaman" olmalıdır.

Ayalarımızı yaptıktan sonra sıradaki adımımız giden sunucu ayarlarımız olacaktır. Burada da gelen sunucuda olduğu gibi GÜvenlik TÜrü seçeneği hiç biri şeklinde olacak. Oturum Açma Gerektirir seçeneğinin işaretli olduğundan emin olalım. Bağlantı noktası ise 587 olmalıdır. Sonraki Adıma Geçebiliriz.

Şimdiki ekranımızda Eposta kontrol sıklığı ve Eposta bildirim ayarı yapıyoruz. Eposta kontrol sıklığı standart olarak 15dk olarak gelecektir. Bunu ihtiyacımıza göre daha düşük ya da daha yüksek ayarlayabiliriz. Eposta geldiğinde Bana Bİldir ve Eposta Senkronizasyonu alanlarının işarteli olduğundan emin olalım. ve son adıma geçebiliriz.

Son Adımda Kurulum yaptığımız hesaba isim verme ve giden eopstalarda görüntülenecek adımızı ayarlayacağız. Eposta hesabınıza ayırdedici bir isim verebilirsiniz( Bu ayar opsiyoneldir ). Böylece birden fazla eposta hesabı kurduğunuzda hesaplarınızı ayırdetmeniz kolay olacaktır. Adımızıdı da girdikten sonra kurulumu tamamlayabiliriz.


İzkent Mah. 8837 Sok.

No:13/A  – Çiğli / İzmir
 

0850 228 11 55